Клопотання про визнання незаконним проведення контролю за вчиненням злочину

КЛОПОТАННЯ

про визнання результатів негласної слідчої (розшукової) дії – контроль за вчиненням злочину недопустимими доказами

20.07.2020 прокурором прокуратури №2 Михайлик Я.В. була винесена постанова № 133т про проведення негласної слідчої (розшукової) дії – контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, виконання якої було доручено оперативним підрозділам СБ України. Відповідно до КПК України контроль за вчиненням злочину є різновидом негласних слідчих (розшукових) дій. Згідно положень ст. 271 КПК України, про результати контролю за вчиненням злочину складається протокол, до якого додаються речі і документи, отримані під час проведення цієї негласної слідчої (розшукової) дії. Якщо контроль за вчиненням злочину закінчується відкритим фіксуванням, про це складається протокол у присутності такої особи. Під час підготовки та проведення заходів з контролю за вчиненням злочину забороняється провокувати (підбурювати) особу на вчинення цього злочину з метою його подальшого викриття, допомагаючи особі вчинити злочин, який вона би не вчинила, якби слідчий цьому не сприяв, або з цією самою метою впливати на її поведінку насильством, погрозами, шантажем. Здобуті в такий спосіб речі і документи не можуть бути використані у кримінальному провадженні.

У порушення вимог ст.ст. 252, 266, 271 КПК України, за результатами проведення контролю за вчиненням злочину, протокол слідчим у моєї присутності не складався, у матеріалах справи будь-який протокол по результатам цієї негласної слідчої (розшукової) дії відсутній, або хоча такий протокол і складався, але у порушення вимог ст. 290 КПК України, стороні захисту даний протокол для ознайомлення не надавався та у матеріалах справи відсутній.

За таких умов, можливо дійти висновків про те, що хоча контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту було проведено на достатніх для того підставах, але результати даної негласної слідчої (розшукової) дії встановленим порядком не зафіксовані та неоформлені, а це вказує на те, що результати даної негласної слідчої (розшукової)  дії  одержані незаконним шляхом. Відповідно до ч. 3 ст. 17 КПК України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом. Відсутність чи порушення встановленого законом порядку фіксації результатів проведення НС(Р)Д, вказує на те, що отримані у результаті даної процесуальної дії докази є недопустимими.

Також, під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії, особа-заявник, відверто провокувала мене на отримання неправомірної вигоди, шляхом прояву ініціативи у контактах зі мню, наполегливого пропонування грошових коштів незважаючи на мою початкову відмову та звернення до співчуття за допомогою наполегливих нагадувань про психологічні страждання та тиск з боку правоохоронних органів, що у своїй сукупності є порушенням вимог ч. 3 ст. 271 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 89, 271 КПК України, —

ПРОШУ СУД:

1. Визнати результати проведення контролю за  вчиненням злочину   у формі спеціального слідчого експерименту, проведеного на підставі постанови прокурора  від 20.07.2020 № 133т , а також отримані під час цієї слідчої (розшукової) дії докази – недопустимими.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
УкрЮрDOC.