КПК: Клопотання про визнання постанови недопустимим доказом

КЛОПОТАННЯ

про визнання постанови від 17.07.2020 про зміну кваліфікації кримінального правопорушення недопустимим доказом

17.07.2020 прокурором першого відділу місцевої прокуратури  м. Києва  Михальчук  Я.В. було винесено постанову про зміну кваліфікації кримінального правопорушення, згідно якої було змінено правову кваліфікацію кримінального правопорушення у кримінальному провадженні№ 42017051120123456 від 07.07.2020  з  ч. 3 ст. 368 КК України на ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 190 КК України. З цього моменту досудове розслідування  по  кримінальному провадженню за ч. 3 ст. 368 КК України фактично припиняється, що свідчить про відсутність у моїх діях складу правопорушення за вказаною вище статтею КК України.   Підставою для винесення даної постанови, як зазначено у її тексті, були відомості отримані в результаті допиту Сидоренка О.О. 15.07.2020 (копія протоколу допиту додається).  Також, за результатами цього допиту, прокурором Михальчук Я.В. 17.07.2020 на ім’я прокурора Іванова А.А.  було подано рапорт про виявлення у моїх діях факту кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, що стало підставою для внесення зазначених відомостей до ЄРДР під новим, окремим реєстраційним номером. Таким чином, після допиту Сидоренка О.О. 15.07.2020, повноважними особами органу досудового розслідування, у моїх діях було виявлено ознаки двох нових кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 190 КК України та ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, які до цього моменту зареєстровані не були та досудові розслідування за ними не проводились. З цього приводу слід зазначити, що згідно ч. 2 ст. 214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до п. 9 ч. 2 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом ГПУ від 06.04.2016  № 139 (далі — Положення), на виявлене під час досудового розслідування кримінальне правопорушення в рамках одного кримінального провадження слідчий вносить до Реєстру інформацію про джерело, з якого виявлено кримінальне правопорушення, та відомості про кримінальне правопорушення. Кримінальному провадженню за цим правопорушенням присвоюється новий номер.  

Відповідно до приписів ст.ст. 9, 36 КПК України, прокурор, під час досудового розслідування, зобов’язаний неухильно додержуватися вимог КПК та інших актів законодавства.

Особливу увагу суду прошу звернути на ті обставини, що чинний кримінальний процесуальний кодекс взагалі не містить у собі положень щодо повноважень слідчого чи прокурора змінювати правову кваліфікацію кримінального правопорушення  на стадії досудового розслідування до пред’явлення підозри та обвинувачення.

За таких умов, на мою думку, прокурор Михальчук Я.В. після виявлення нових кримінальних правопорушень у досудовому розслідуванні, провадження за яким тривало, повинен був винести постанову про закриття кримінального провадження по ч. 3 ст. 368 КК України за відсутності у моїх діях складу злочину за даною правовою кваліфікацією та окремо, внести відповідні відомості до ЄРДР за нововиявленими правопорушеннями.

Натомість, Михальчук Я.В., діючи вибірково, що вказує на його упередженість в даному кримінальному провадженні, у порушення вимог ст.ст. 9, 36 КПК України, п. 9 ч. 2 Положення,  виносить нікчемну за своєю юридичною природою постанову про зміну кваліфікації кримінального правопорушення, при цьому відомості про друге кримінальне правопорушення, отримане з того самого джерела та у то самий  час, вносяться до ЄРДР в установленому законом прядку з присвоєнням окремого реєстраційного номеру.

На підставі викладеного, у наслідок чисельних процесуальних порушень, допущених при розслідуванні вказаних кримінальних проваджень, які виразились у порушенні встановленого порядку реєстрації відомостей у ЄРДР, та винесенні окремих процесуальних рішень, керуючись ст.ст. 84, 89, 94 КПК України, —

ПРОШУ СУД:

1. Визнати постанову від 17.07.2020 про зміну кваліфікації кримінального правопорушення — недопустимим     доказом.

2. Долучити дане письмове клопотання з додатком до матеріалів справи.

____________                                                                                                               О.В. Петренко  

 

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
УкрЮрDOC.