Требования к оформлению адвокатского запроса

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», до адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

  Положенням про ордер на надання правової допомоги, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 №36, визначено, що про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об’єднання (бюро) зобов’язані вказати на звороті ордера. Крім того, у рішенні за № 162 Ради адвокатів України від 04 серпня 2017 року зазначено: «звернути увагу адвокатів України, що до адвокатського запиту додається копія ордеру на надання правової допомоги, як цілісного документу, встановленої Радою адвокатів України формою, тобто у сукупності його титульної та зворотної форми».

   Більш того, у відповіді на звернення Ради адвокатів Одеської області № 432/0/9-17 від 13.10.2017, Національної асоціацією адвокатів України надано роз’яснення, в якому вказано про необхідність посвідчення зворотної сторони ордеру з метою інформування щодо наявності або відсутності в договорі про надання правової допомоги обмежень правомочності адвоката.

Еще несколько  причин по которым может быть отказано в удовлетворении адвокатского запроса:

    У відповідності до Рішення Національної асоціації адвокатів України від 04–05.07.2014 № 61 «Щодо інформації, яка зазначається в ордері адвоката, та можливості його подання у декілька установ», в ордері потрібно обов’язково зазначати повну і точну назву того органу, в якому надається правова допомога, що не позбавляє можливості видачі адвокатом одного ордеру на декілька органів (установ), в яких буде надаватися правова допомога, з обов’язковим зазначенням в ордері усіх їх назв.

     Крім того, в ордері повинна бути вказана посада особи до якої звернено запит відповідно до Рішення від 30.08.2014 № 122 року Ради адвокатів України, в якому надано роз’яснення з питань, які виникають при оформленні адвокатського у частині конкретизації посади, прізвища, ім’я, по батькові керівника органу (підприємства, установи, організації), якому адресовано адвокатський запит. Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не містить норми щодо обов’язку адвоката при подачі адвокатського запиту вказувати прізвище, ім’я, по батькові керівника органу (підприємства, установи, організації), якому адресовано адвокатський запит. Проте, зазначення вказаної інформації є необхідним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
УкрЮрDOC.