Зразок повідомлення про злочин

Що робити, якщо проти Вас порушили кримінальну справу за хибною заявою? Захищатися! А як відомо, кращий захист — це напад! Тому слід писати так звану зустрічну заяву до органу досудового розслідування про вчинення злочину вже по відношенню до Вас.

Відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, передбачена ст. 383 Кримінального кодексу України. Так, відповідно до ч. 1 вказаної вище статті КК України, завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому, дізнавачу або органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення — карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Друга частина ст. 383 КК України вказує про те, що ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, — караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

При поданні відповідної заяви до органу досудового розслідування,працівники останнього, зобов’язані прийняти таке повыдомлення та внести відомості про злочин до ЄРДР. Зазначене передбачено ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Так, у відповідності до вимог  ч. 1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Нижче наведений зразок повідомлення про злочин за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. 

Начальнику Дніпровського ВП ГУНП у м. Дніпро

капітану поліції

Гладуну О.В.

 

Альошина Олександра Миколайовича

12.08.1987 р/н (м. Дніпро)

Паспорт: серія Вк № 651234

зареєстрованого за адресою:

03123, м. Дніпро пр-т Будьоного, 183

т.м. (000) 111 22 33

E-mail: vv@ukr.net

ПОВІДОМЛЕННЯ

про кримінальне правопорушення

З вимогами ст.ст. 383, 384 КК України – ознайомлений.

__________________________

 

29.11.20__ мені, Альошину О.М. стало відомо, що наразі, Дніпровським відділом поліції ГУНП у м. Дніпро, проводиться досудове розслідування стосовно мене, згідно письмового повідомлення громадянки Сидоренко Олени Василівни, за яким 10.10.20__ була внесена інформація до ЄРДР № 42000051120111111 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 162 КК України.

Із тексту звернення громадянки Сидоренко О.В. вбачається, що я незаконно перебуваю (проживаю) у квартирі № 13, розташованої по пр-ту Будівельників, 114, співвласницею якої є заявниця.

З цього питання зазначаю, що моя знайома громадянка Сидорова С.С. (0971112345) з якою я маю близькі стосунки, з 20__ року орендувала квартиру, яка розташована за адресою: м. Дніпро, пр-т Будівельників, 114 кв.13  у громадянина Петренка Миколи Васильовича (0981234567), з яким у неї було укладено відповідний договір оренди.  Також хочу зазначити що сам Петренко М.В. не проти того що б я знаходився в його квартирі, та мав до неї такий же вільний доступ як і Сидорова С.С. Таким чином, я мав вільний доступ до квартири № 13,  розташованої по пр-т Будівельників, 114, з дозволу її власника Петренка Миколи Васильовича та орендаря Сидорової С.С.

Приблизно з другої половини вересня 20__ року до зазначеної квартири стала приходити громадянка Сидоренко О.В., яка представилась рідною сестрою громадянина Петренко М.В. та власницею квартири, яку орендує Сидорова С.С.. Одночасно із цим, жодних документів на зазначену квартиру громадянка Сидоренко О.В. не представила, крім того у неї також були відсутні ключі від вхідної двері вказаної квартири. При цьому, громадянка Сидоренко О.В. заявила, що віднині орендну плату необхідно сплачувати саме їй, а не її рідному брату Петренко М.В., у іншому разі, квартиру необхідно звільнити та віддати їй від неї ключі. Отримавши відмову у задоволені її вимог, які ґрунтувалися на позиції Петренко М.В., який заборонив Сидоровій С.С. віддавати ключі від квартири своїй сестрі, громадянка Сидоренко О.В. почала погрожувати примусовим виселенням із зазначеного помешкання з застосуванням фізичної сили, та  на цьому підґрунті продовжила приходити до спірної квартири і дзвонити на мобільні телефони мені та Сидоровій С.С. та вчиняти сварки, вимагаючи грошові кошти та погрожуючи кримінальною відповідальністю у разі невиконання її вимог.

Десь наприкінці вересня 20__ року з метою уникнення подальшого конфлікту Сидорова С.С. та я пояснили громадянці Сидоренко О.В., що виселення можливе наприкінці жовтня 20__ року у зв’язку із тим, що орендна плата за жовтень вже сплачена її брату Петренко М.В. та на пошуки нової квартири потрібен час. Погодившись із такою позицією, громадянка Сидоренко О.В. надала час для безперешкодного користування квартирою, встановивши крайню дату виселення 16.10.20__.  При цьому громадянка Сидоренко О.В. неодноразово приходила до спірної квартири у доступі до якої їй ніхто не перешкоджав.

  10.10.20__ приблизно о 13.00 годині в телефонній розмові з Сидоровой С.С., мені стало відомо, що Сидоренко О.В. викликала на адресу: м. Дніпро, пр-т Будівельників буд.114 кв.13 співробітників поліції яким заздалегідь повідомила неправдиві свідчення, що в її квартирі, власником якої (з її слів) являється лише вона, проникли та перебувають невідомі їй раніше особи. Після чого, під час обідньої перерви, я приїхав на зазначену адресу, де вже перебували працівники поліції, громадяни Сидорова С.С., Петренко М.В., та Сидоренко О.В.. В процесі вияснення всіх обставин, працівники поліції ознайомились з договором оренди на зазначену квартиру, та документами на саму квартиру які надав її співвласник Петренко М.В. Також в присутності вищезазначених осіб громадянка Сидоренко О.В. надала свою згоду на те щоб Сидорова С.С. та я, продовжили користування зазначеною квартирою до кінця жовтня 20__ року. У зв’язку з чим прошу встановити та опитати особовий склад наряду поліції, співробітники якого 10.10.20__ року виїжджали за викликом на зазначену адресу.

  Таким чином, громадянка Сидоренко О.В., діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи на меті своїми діями нанести мені шкоду, беззаперечно знаючи про те, що я маю доступ до спірної квартири з дозволу її співвласника та  орендаря, цинічно, відчуваючи свою безкарність, звернулася із повідомленням про вчинення мною кримінального правопорушення, якого насправді не було, за результатами чого було занесено відповідну інформацію до ЄРДР.

На даний час, за адресою м. Дніпро, пр-т Будівельників буд.114 кв.13 я не перебуваю, доступу до зазначеної квартир не маю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України, —

ПРОШУ:

1. Прийняти дане повідомлення про кримінальне правопорушення та внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно вчинення громадянкою Сидоренко Оленою Василівною злочину передбаченого ч. 2 ст. 383 КК України.

2. Визначити  орган  досудового  розслідування,  якому  невідкладно доручити проведення досудове розслідування, у формі попереднього слідства, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 383 КК України.

3. Через 24 години з моменту внесення відомостей надати мені витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

«___»______20__ року                                 ________________ О.М. Альошин

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
УкрЮрDOC.